Home » ‘කරුණාකර එන්න’: අග්නිදිග ආසියාවේ ටේලර් ස්විෆ්ට් රසිකයන් සංචාරයේ දිනය බලාපොරොත්තු වේ
Celebrities Entertainment Featured Global News Lifestyle Music News South Asia Thailand

‘කරුණාකර එන්න’: අග්නිදිග ආසියාවේ ටේලර් ස්විෆ්ට් රසිකයන් සංචාරයේ දිනය බලාපොරොත්තු වේ

සිංගප්පූරුව පමණක් ප්‍රකාශයට පත් කිරීමත් සමඟ, පිලිපීනයේ සහ තායිලන්තයේ තරුවට විශාල අනුගාමිකයින් ඔවුන්ගේ සුදුසු යටිතල පහසුකම් නොමැතිකම සඳහා ඉතිරි වේ.

සමාජ මාධ්‍ය තුළ රසිකයන් එය හඳුන්වන්නේ “මහා යුද්ධය” ලෙසයි. වඩාත් හොඳින් සූදානම් වන්නේ කෙසේද යන්න පිළිබඳ ඉඟි බෙදාගනු ලැබේ. සබැඳි සහාය කණ්ඩායම් අත්දැකීම් බෙදාහදා ගනී. අරගලයට සහය වීමට නෑදෑ හිතමිතුරන් ද සම්බන්ධ කරගෙන ඇත.

ටේලර් ස්විෆ්ට් සංචාර ටිකට් පතක් ලබා ගැනීමේ බලාපොරොත්තුවෙන් පැය ගණනක් තිරයක් දෙස බලා සිටීමේ අපේක්ෂාව මේ වන විට පුළුල් ලෙස දන්නා නමුත් අග්නිදිග ආසියාව පුරාවට වඩා කිසි විටෙකත් එසේ නොවේ, එහිදී එක් සංචාරක නැවතුමක් වන සිංගප්පූරුව තරුවේ ඇතුළත් කර ඇත. කාලසටහන.

සිකුරාදා ප්‍රවේශපත්‍ර ලබා ගැනීමේ බලාපොරොත්තුවෙන් රසිකයින් සිංගප්පූරුවේ තැපැල් කාර්යාලවලින් පිටත පෝලිම් ගැසීමට පටන් ගත් බව ස්ට්‍රේට් ටයිම්ස් වාර්තා කළ නමුත් කලාපයේ වෙනත් තැන්වල රසිකයන් අස්ථාවර දේශපාලනය සහ දුර්වල යටිතල පහසුකම් ඔවුන්ගේ මව් රටවලින් අතුරුදහන් වීමට හේතු කිහිපයක් ලෙස චෝදනා කර ඇත. තරු කාලසටහන.

The Philippine Daily Inquirer මෑතකදී කතුවැකියක ලියා ඇත්තේ රසිකයින්ගේ පැමිණිලි “පිලිපීනයේ යටිතල පහසුකම්වල දුක්ඛිත තත්වය ඉස්මතු කර දැක්වීමෙන් අවසන් වී ඇති” බවයි.

රට විශාල ස්විෆ්ට් රසික පිරිසක් සිටින රටකි. Metro Manila හි Quezon City වරක් Spotify විසින් ලැයිස්තුගත කර ඇත්තේ ගෝලීය නගර ශ්‍රේණිගත කිරීමක Swift හි ශ්‍රේණිගත කිරීම්වල පස්වන-විශාලතම ශ්‍රාවකයින් සංඛ්‍යාව ලෙසයි .

සංචාරයේ දිනයන් ප්‍රකාශයට පත් කිරීමට පෙර, Swifties Philippines රසික කණ්ඩායම විසින් #WeWantErasTourPhillipines යන හැෂ් ටැග් ව්‍යාපාරයක් ක්‍රියාත්මක කළේ ස්විෆ්ට් රට තුළට ඇද ගැනීමට උත්සාහ කිරීම සඳහා වන අතර, ක්වෙසෝන් හි පිරී ඉතිරී ගිය වෙළඳ සංකීර්ණයක Eras සංචාරය ප්‍රතිනිර්මාණය කළ ඩ්‍රැග් ප්‍රසංගයක් වන ටේලර් ෂීෂ් විසින් උත්සවයක් පවා සංවිධානය කළේය. නගරය. ටේලර් ෂීෂ්ගේ තොල් සමමුහුර්ත කාර්ය සාධනය, ඇඳුම් ආයිත්තම් වෙනස් කිරීම් සමඟින්, සමාජ මාධ්‍යවල වෛරස් විය.

Laguna හි මෘදුකාංග ඉංජිනේරුවෙකු වන 30 හැවිරිදි Charlyn Suizo සහ Swifties Philippines සමූහයේ පරිපාලක, එය Swift වෙත පණිවිඩයක් එවනු ඇතැයි බලාපොරොත්තු විය. “අපි ටේලර් ස්විෆ්ට්ගේ දොරට තට්ටු කිරීමට අපි ව්‍යාපාර කිහිපයක් සංවිධානය කළේ ඇත්ත වශයෙන්ම [ඇගෙන් ඉල්ලා සිටීමට] අපට ඇහුම්කන් දීමට සහ ඇයට මෙහි පැමිණෙන ලෙස ආරාධනා කිරීමට” ඇය පවසයි.

මැනිලා සඳහා සංචාර දිනයන් ප්‍රකාශයට පත් නොකිරීම ගැන Suizo කණගාටු වූ නමුත් යටිතල පහසුකම් ගැටලුවක් යැයි ඇය සිතන බව පවසයි. “වේදිකාවට ගැළපෙන විශාල ක්‍රීඩාංගනයක්, ප්‍රසංගය සඳහා අවශ්‍ය පහසුකම් සහ අවශ්‍ය සැකසුම් අපට නැහැ,” ඇය පවසන්නීය.

ප්‍රවාහන සම්බන්ධතාවය තවත් ගැටලුවකි. පුද්ගලයින් 50,000කට අසුන් ගත හැකි විශාලතම ක්‍රීඩාංගනය වන පිලිපීන අරීනා වෙත සෘජු පොදු ප්‍රවාහන සම්බන්ධතාවක් නොමැත. Suizo මෑතදී Bruno Mars ප්‍රසංගයක් සඳහා මැනිලා සිට එම ස්ථානයට පැය හතරක් ගමන් කළේය. ප්‍රේක්ෂකයන්ගෙන් අඩක් පමණ ප්‍රමාද වී පැමිණි බව ඇය වැඩිදුරටත් පැවසුවාය.

“[ආයෝජන] ඇතැයි අපි බලාපොරොත්තු වෙමු, මන්ද එය ඇත්ත වශයෙන්ම රජයට සහ සියලු දෙනාගේ ඇස් ඇරීමක්,” ඇය තවදුරටත් පැවසුවාය. විශාල ප්‍රසංග පැවැත්වීම හා සම්බන්ධ ආර්ථික අවස්ථා පිලිපීනයට මග හැරී ඇති බව Suizo පවසයි.

ඊට හාත්පසින්ම වෙනස්ව, ටේලර්ගේ සිංගප්පූරුවේ සංදර්ශන හයක් , ප්‍රවේශපත්‍ර S$108 ($80) වලින් ආරම්භ වන අතර, එහි සංචාරක අංශයට විශාල ප්‍රබෝධයක් ගෙන දෙනු ඇතැයි අපේක්ෂා කෙරේ.

සිංගප්පූරු මාධ්‍ය විසින් නගර රාජ්‍යයේ සම්බන්ධතාවය, පහසුකම් සහ එය විනෝදාස්වාදය සහ සිදුවීම් කේන්ද්‍රස්ථානයක් ලෙස ස්ථානගත කිරීමට සංචාරක මණ්ඩලය දරන උත්සාහය එහි ආකර්ෂණයට හේතු ලෙස පෙන්වා දී ඇත.

‘අපි ඔබට ආදරෙයි, අපි ඔබ එනතුරු බලා සිටිමු’

තායිලන්තයේ , රසිකයින් විශ්වාස කරන්නේ ටේලර්ගේ සංචාර දිනයන් දේශපාලන අස්ථාවරත්වය පිළිබඳ කනස්සල්ල ද පිළිබිඹු කළ හැකි බවයි දැන් භාරකාර අගමැති Prayuth Chan-ocha ගේ හමුදා කුමන්ත්‍රණයෙන් පසු Swift 2014 බැංකොක්හි පැවති ඇගේ ප්‍රසංගය අවලංගු කිරීමට සිදු වූ ආකාරය බොහෝ දෙනෙකුට කටුක ලෙස මතකයි.

තායි රසික කන්ඩායමක් වන Saratay හි 19 හැවිරිදි Pongpond Karnsubwedchkij පවසන්නේ ඇයගේ සංදර්ශන වෙනත් තැනක නැරඹීමට ඔහු යාමට සැලසුම් කරන බවයි. නමුත් ඔහු තවදුරටත් මෙසේ පවසයි: “ඇය ‘හලෝ ජපානය’ හෝ ‘හෙලෝ සිංගප්පූරුව’ කියා කියනවාට වඩා ‘සැවැත්දී කා තායිලන්තය’ කියා ඇසීමට මම කැමතියි.”

ප්‍රගතිශීලී Move Forward පක්ෂයට වැඩිම ආසන සංඛ්‍යාවක් හිමි වූ මෑත මැතිවරණය උපුටා දක්වමින් ඔහු සිතන්නේ දේශපාලන තත්ත්වය වෙනස් වෙමින් පවතින බවයි .

පොන්ග්පොන්ඩ්ගේ පණිවිඩය ස්විෆ්ට් වෙත? “අපි ඔබට ආදරෙයි, අපි ඔබ එනතුරු බලා සිටිමු, අපි දිගටම බලා සිටිමු. අවසාන වශයෙන්, ප්‍රයුත් තවදුරටත් අගමැති නොවේ. කරුණාකර මෙහි එන්න.”

වෙනත් තැන්වල, සත්කාරක රටෙහි නොඉවසිලිමත් ආකල්ප නිසා සමහර රංගන ශිල්පීන් පසුබෑමකට ලක් වී ඇත්දැයි සමහරු ප්‍රශ්න කරති. Coldplay විසින් මැයි මාසයේදී ඉන්දුනීසියාවේ සහ මැලේසියාවේ සංචාර දිනයන් ප්‍රකාශයට පත් කළ විට, LGBTQ+ ගැටළු සඳහා සමූහයේ සහයෝගය සම්බන්ධයෙන් ගතානුගතික දේශපාලනඥයින් සහ ආගමික කණ්ඩායම්වල ප්‍රතික්‍රියාවක් එයට මුහුණ දුන්නේය.

නමුත් Swifties පවසන්නේ ඔවුන් සිය මව් රටවල ඇයගේ සංගීතය සැමරීමට දිගටම කටයුතු කරන බවත්, Saratay සහ Swifties Philippines Speak Now (Taylor’s Version) ඇල්බමය නිකුත් කිරීමට සමගාමීව සවන්දීමේ සාද සංවිධානය කරන බවත්ය.

බොහෝ දෙනෙක් සිංගප්පූරුවට ප්‍රවේශපත්‍ර ලබා ගැනීමට තම වාසනාව උත්සාහ කරති. Gabriel Eric Villanueva පසුගිය වසරේ ඔහු යෝජනා කළ විට ඔහුගේ පෙම්වතිය වන Smile Carvajal සඳහා ටිකට්පත් ලබා ගැනීමට උත්සාහ කරන බවට පොරොන්දු විය. බදාදා ඔහු වාසනාවට යෝජනා කළ දිනයේ සිටම එකම කමිසයක් ඇඳ සිටි අතර, ඔහු වෙනුවෙන් පෙර අලෙවියකට සුදුසුකම් ලැබූ ඔහුගේ මිතුරා පෝලිමට ඇතුළු විය.

ඔවුන් පෝලිමේ 257,930 ක් සිටි නමුත් අසාර්ථක විය.

සාමාන්‍ය අලෙවිය ආරම්භ වන සිකුරාදා ඔහු නැවත උත්සාහ කරනු ඇත. ඔවුන් ලබා ගත හැකි ඕනෑම ප්‍රවේශ පත්‍රයක් මිලට ගනු ඇත, එය සාධාරණ මිලකට තිබේ නම්. “එය ලාභම ප්‍රවේශ පත්‍රය වුවද – එහි සිටීමට පමණක්” කර්වාජල් පවසයි.

මූලාශ්රය: The Guardian

Translate

Featured