Home » SriLanka WC Report: කැසිනෝ, ව්‍යාජ අනාගතවක්තෘ ශ්‍රී ලංකාවේ ලෝක කුසලානය විනාශ කළා, බලන්න
Crime Featured Global News News Sports Sri Lanka

SriLanka WC Report: කැසිනෝ, ව්‍යාජ අනාගතවක්තෘ ශ්‍රී ලංකාවේ ලෝක කුසලානය විනාශ කළා, බලන්න

SriLanka WC වාර්තාව: ඕස්ට්‍රේලියාවේ පැවති T20 ලෝක කුසලානයෙන් ශ්‍රී ලංකාව කීර්තිමත් ලෙස ඉවත් වීමත් සමඟ කැසිනෝවල සාද පවත්වන ක්‍රීඩකයින්, දූෂණ…

ඕස්ට්‍රේලියාවේ පැවති T20 ලෝක කුසලාන තරඟාවලියෙන් ශ්‍රී ලංකාව කීර්තිමත් ලෙස ඉවත්වීමත් සමඟම කැසිනෝ ශාලාවල සාද පැවැත්වීම, දූෂණය සහ ව්‍යාජ අනාගතවක්තෘවරයෙකුගේ බලපෑම හේතුවෙන් ක්‍රීඩකයින් එක්ව සිටි බව බ්‍රහස්පතින්දා කළ විමසීමකදී හෙළි විය. ශ්‍රී ලංකා තරඟාවලිය අකාලයේ අවසන් වී පැය කිහිපයකට පසු පිතිකරු ධනුෂ්ක ගුණතිලක අත්අඩංගුවට ගනු ලැබූ අතර සිඩ්නි නුවරදී කාන්තාවකට ලිංගික අතවර කිරීමේ චෝදනා හතරක් සම්බන්ධයෙන් ඔහුට චෝදනා එල්ල වී තිබේ. InsideSport.IN සමඟින් නවතම ක්‍රිකට් යාවත්කාලීන අනුගමනය කරන්න .

ඔක්තෝබර්-නොවැම්බර් ලෝක කුසලාන තරඟාවලියේදී ශ්‍රී ලංකාව පිටියෙන් පිටත හැසිරීම ගැන විමර්ශනය කළ ස්වාධීන මණ්ඩලයක් ක්‍රීඩකයින්, නිලධාරීන් සහ හිතවතුන් අතර වැරදි ක්‍රියාවක් හෙළි කළේය. ආසියානු ශූරයන් වන ශ්‍රී ලංකාව සිය ආරම්භක තරගයේදීම නැමීබියාව හමුවේ මවිතයට පත් වූ
අතර ඔවුන්ගේ සුපිරි 12 කාණ්ඩයේ සිව්වැනි ස්ථානයට පත්වීමෙන් පසුව පිළිමළුන් පිටුදැකීමේ වටයට පිවිසීමට අපොහොසත් විය.

පන්දු යවන ක්‍රීඩක චාමික කරුණාරත්න කණ්ඩායමේ සගයන් හය දෙනෙකු සමඟ කැසිනෝ ශාලාවක ගුටිබැට හුවමාරුවකට සම්බන්ධ වූ අතර ඔහු සෙසු දඩයක්කාරයෙකු තම ඡායාරූපය ගැනීමට විරුද්ධ වූ බව කමිටුවේ පිටු 63 ක වාර්තාවේ සඳහන් වේ. කරුණාරත්නට දඩ නියම කළ අතර පසුගිය වසරේ අත්හිටවූ තරග තහනමක්ද පැනවීය.

“ඕස්ට්‍රේලියාවේ සියලුම අවන්හල් රාත්‍රී 8.00 ට හෝ 8.30 ට පසු වැසී යන බැවින්” ක්‍රීඩකයන් රාත්‍රී ආහාරය සඳහා කැසිනෝ ශාලාවකට ගිය බවත් සූදුව පවත්වන ස්ථානයෙන් ලබා ගත හැකි එකම ආහාරය ලබා දුන් බවත් කණ්ඩායමේ කළමනාකරු මහින්ද හලංගොඩ විමර්ශකයන්ට පැවසීය . මණ්ඩලය එකඟ වූයේ නැත.

පංච පුද්ගල මණ්ඩලය නිර්දේශ කළේ විදේශ සංචාරවල සිටින ක්‍රීඩකයින් සඳහා කැසිනෝ තහනම් කළ යුතු බවත්, භාර්යාවන්ට ඔවුන්ගේ හෝටල් කාමර තුළට ඉඩ දිය යුතු බවත් – 2016 දක්වා අවසර දී ඇති පුරුද්දක් – ඔවුන් පිටතට නොපැමිණීම සහ කණ්ඩායම් විනය කඩ නොකිරීම සහතික කිරීම සඳහා ය.

AFP විසින් දැක ඇති ලේඛනයට අනුව හිටපු ඉහළ කාර්ය සාධන කළමනාකරුවෙකු වන ජෙරොම් ජයරත්න කණ්ඩායම සමඟ කිසිදු කාර්යභාරයක් නොකළ නමුත් දින 10 කට මෙල්බර්න් වෙත යවා ඩොලර් 7,000 ක් ගෙවා ඇත. ජයරත්න විවාහයෙන් ඥාතියෙකු වන්නේ පසුගිය වසරේ මහජන විරෝධතාවලින් නෙරපා හරින ලද ජනාධිපතිවරයා ඇතුළු දශක ගණනාවක් ශ්‍රී ලංකා දේශපාලනයේ ආධිපත්‍යය දැරූ රාජපක්ෂ පවුල සමඟ ය.

ජයරත්න සංචාරයේදී කණ්ඩායමට කිසිවක් දායක නොකළ අතර ඒ වෙනුවට තම සහෝදරිය සමඟ කාලය ගත කළ බව මණ්ඩලය වාර්තා කළේය.
හිටපු නායක මහේල ජයවර්ධන ක්‍රිකට් පාලක මණ්ඩලයේ වියදමින් “උපදේශක පුහුණුකරුවෙකු” ලෙස සංචාරය කළ නමුත් ඔස්ට්‍රේලියාවේ ඔහුගේ ඉහළ වෙළෙඳ පොළේ අමාත්‍යාංශයේ Crab අවන්හල් ජාලයේ ශාඛාවක් විවෘත කළ බව එම මණ්ඩලය වාර්තා කළේය.

විශ්‍රාමලත් ශ්‍රේෂ්ඨාධිකරණ විනිසුරු කුසලා සරෝජිනී වීරවර්ධන ප්‍රමුඛ විමර්ශකයින් ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයේ විස්තීර්ණ විගණනයක් ඉල්ලා සිටි අතර සාක්ෂි විනාශ නොවන බවට සහතික වීම සඳහා අධ්‍යක්ෂ මණ්ඩල ලේඛන භාර ගන්නා ලෙස ක්‍රීඩා ඇමැතිවරයාගෙන් ඉල්ලා සිටියේය.

අනාගතවක්තෘවරයෙකු යැයි කියා ගන්නා පුද්ගලයෙකු සමහර කණ්ඩායම් සාමාජිකයින් සහ ප්‍රධාන නිලධාරීන් කෙරෙහි සැලකිය යුතු බලපෑමක් ඇති කර ඇති බව මණ්ඩලය පැවසුවේ පුළුල් පරීක්ෂණයක් ඉල්ලා සිටිමිනි. ඔහුගේ බලපෑම මත පන්දු යවන කරුණාරත්න සිය කාමරයේ තෙල් පහනක් දැල්වීය, ගිනි අවදානමක් පිළිබඳ හෝටල් අනතුරු ඇඟවීම් නොතකා, එය වැඩිදුරටත් සඳහන් කළේය.

ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් ආයතනයෙන් ක්ෂණික ප්‍රකාශයක් සිදු නොවූ නමුත් ක්‍රීඩා අමාත්‍ය රොෂාන් රණසිංහ පැවසුවේ කණ්ඩායමේ විනය සහතික කිරීම සහ දූෂණය පිටුදැකීම සඳහා වාර්තාව අධ්‍යයනය කර ඒ අනුව ක්‍රියා කරන බවයි. ජාතික ක්‍රීඩකයින් අතර වඩා හොඳ ශාරීරික යෝග්‍යතාවයක් ද කමිටුව ඉල්ලා සිටියේය.

මූලාශ්රය: Inside Sport

Translate