Home » ‘විරෝධතා කරන්නන් වැඩ වර්ජනය කළ යුතුව තිබුණේ ඇමතිවරයා මිස ක්‍රීඩාව නොවේ’: ශෂී තරූර් IND vs SL දුර්වල ඡන්දය ගැන
Economy Featured Global News India News Sports Sri Lanka

‘විරෝධතා කරන්නන් වැඩ වර්ජනය කළ යුතුව තිබුණේ ඇමතිවරයා මිස ක්‍රීඩාව නොවේ’: ශෂී තරූර් IND vs SL දුර්වල ඡන්දය ගැන

ඉන්දු – ශ්‍රී ලංකා 3 වන එක්දින තරඟයට සහභාගී වූ අඩු ප්‍රතිචාර සම්බන්ධයෙන් ශෂී තරූර් ක්‍රීඩා අමාත්‍ය වී අබ්දුරහිමාන්ට චෝදනා කරයි.

ඉරිදා ඉන්දියා-ශ්‍රී ලංකා ක්‍රිකට් තරගය තිරුවානන්තපුරම්හි අඩක් හිස් වූ ක්‍රීඩාංගණයක පැවති අතර, ප්‍රවේශපත්‍ර ගාස්තුව පිළිබඳව කේරළ ක්‍රීඩා අමාත්‍ය වී අබ්දුරහිමාන් විසින් මෑතකදී කළ ආන්දෝලනාත්මක ප්‍රකාශය අඩු ඡන්දය ප්‍රකාශ කිරීම සඳහා කොන්ග්‍රස් නායක ශෂී තරූර් දෝෂාරෝපණය කළේය.

ට්වීට් මාලාවක තරූර් කියා සිටියේ “විරෝධතාකරුවන් ඇමතිවරයා වර්ජනය කළ යුතුව තිබුණා මිස ක්‍රීඩාව නොවේ” යනුවෙනි.

“කේරළ ක්‍රීඩා අමාත්‍යවරයාගේ අසංවේදී ප්‍රකාශයෙන් කෝපයට පත් රසිකයින් විසින් සමාජ මාධ්‍ය වර්ජනය කිරීමේ ප්‍රතිඵලයක් ලෙස, ඉන්දියා-ශ්‍රී ලංකා තුන්වන එක්දින තරඟයට සහභාගී වීම දුර්වල වීම ගැන කණගාටු වන මගේ ප්‍රකාශය ඇතැමුන් විසින් වැරදි ලෙස නිරූපණය කර ඇති බව පෙනේ,” තරූර් ලිවීය. Twitter හි.

“වර්ජන කිරීම ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදී අයිතිවාසිකමක්, නමුත් ඔවුන් ඉලක්ක කළ යුත්තේ වර්ජනය කරන්නන් විරෝධතා දක්වන පුද්ගලයා වෙතය. ටිකට් ගන්නට හැකියාවක් නැති අය තරගයට නොපැමිණෙන බවට ඇමතිවරයා කළ අකාරුණික ප්‍රකාශයෙන් කෝපයට පත් වූවන්ට විරුද්ධව මට කිසිවක් නැත.

“මැච් එකටවත් එන්න තරම් කරදරයක් නැති ක්‍රීඩා ඇමැතිවරයාට ගැලරිය පිරුණත් හිස් වුණත් කමක් නැහැ. වර්ජනයෙන් ඔහුට බලපෑමක් නොවීය. උද්ඝෝෂකයින් වැඩ වර්ජනය කළ යුතුව තිබුණේ ඇමතිවරයා මිස ක්‍රීඩාව නොවේ. වර්ජනයෙන් සිදුවූයේ Tvm හි ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාවේ අනාගත අපේක්ෂාවන්ට හානියක් පමණි.

“අමාත්‍යවරයා හෝ ඔහුගේ සංවේදී නොවන ප්‍රකාශ සමඟ කිරීමට කිසිවක් නැති KCA හට, Tvm මෙම වසර අගදී ලෝක කුසලාන ස්ථානයක් ලෙස තෝරා ගැනීම සඳහා එහි තර්කය ශක්තිමත් කිරීමට හොඳ සහභාගිත්වයක් අවශ්‍ය විය. ඊයේ පැවති අඩු ඡන්ද ප්‍රතිශතය BCCI මගින් අපට එරෙහිව පැවැත්වුවහොත් එයින් පීඩාවට පත්වන්නේ ක්‍රීඩා ලෝලීන්ට පමණි.

“ඒක තමයි මම ඊයේ ක්‍රීඩාංගනයේදී කියපු කාරණය. මගේ අදහස් අර්ධ වශයෙන් පමණක් වාර්තා කර ඇති අතර සමහරුන් විසින් විකෘති කර ඇති බව මට අසන්නට ලැබේ. මෙම ත්‍රෙඩ් එක ක්‍රිකට් රසිකයෙක් සහ ප්‍රාදේශීය මන්ත්‍රීවරයෙක් ලෙස මගේ ස්ථාවරය පැහැදිලි කරයි කියලා බලාපොරොත්තු වෙනවා. මට අවශ්‍ය ඉහළ පෙළේ ක්‍රිකට් ක්‍රීඩාව ත්‍රිවන්ද්‍රම් හි වර්ධනය වීමටයි!”

අබ්දුරහිමාන් මහත් ආන්දෝලනයකට තුඩු දී තිබුණේ මුදල් නැති අය තරගය නැරඹීමට නොයා යුතු බව පවසමිනි.

“බදු අඩු කිරීමේ අවශ්‍යතාවය කුමක්ද? බදු අඩු කළ යුතුයි කියන ඉල්ලීම තමයි මිල ඉහළ යාමේ සංසිද්ධිය රටම දකින්නේ. බඩගින්නේ ඉන්න අය මැච් එක බලන්න යන්න ඕන නෑ” යැයිද ඇමැතිවරයා පවසා තිබේ.

කේරළ ක්‍රිකට් සංගමය (KCA) පැවසුවේ, සබරිමාලා වන්දනා සමය, පොංගල් උත්සවය සහ සඳුදා ආරම්භ වීමට නියමිත සමහර CBSE විභාග හේතුවෙන් අඩු ඡන්දය ප්‍රකාශ කිරීම සිදු වූ බවයි.

මූලාශ්රය: Indian Express

Translate