Home » දසුන් ශානකගේ IPL ගිවිසුම ගැන ශ්‍රී ලංකා ප්‍රධාන පුහුණුකරු බලාපොරොත්තුවෙන්
Featured Global News News Sports Sri Lanka

දසුන් ශානකගේ IPL ගිවිසුම ගැන ශ්‍රී ලංකා ප්‍රධාන පුහුණුකරු බලාපොරොත්තුවෙන්

රුපියල් ලක්ෂ 50ක මූලික මිලක් හිමි වූ ශානක පසුගිය මාසයේ කොචි හි පැවති IPL 2023 වෙන්දේසියේදී අලෙවි නොවීය.

ශ්‍රී ලංකා නායක දසුන් ශානක පන්දු 88කදී නොදැවී ලකුණු 108ක් ලබා ගැනීමත් සමඟ ඔහු නැවතත් IPL වෙළෙඳපොළට පිවිසෙනු ඇතැයි ඔවුන්ගේ ප්‍රධාන පුහුණුකරු ක්‍රිස් සිල්වර්වුඩ් පවසයි.

ලකුණු 374ක දැවැන්ත ඉලක්කයක් හඹාගිය ශ්‍රී ලංකාව කඩුලු 7ක් දැවී ලකුණු 179කට දැවී යාමෙන් පසු විශාල පාඩුවක් දෙස බලා සිටියද අංක 6 ස්ථානයේ පසුවූ ශානක සිය ප්‍රතිප්‍රහාරාත්මක පිතිහරඹයෙන් ඔවුන්ට දුර්වල බලාපොරොත්තුවක් ලබාදෙමින් කඩුලු 8ක් දැවී ලකුණු 306ක් රැස්කරමින් ලකුණු 67කට සෑහීමකට පත්විය. – අඟහරුවාදා මෙහි පරාජය.

“මම හිතන්නේ ඔහු (ශානක) තමාට යහපත් ලෝකයක් කර ගෙන ඇත,” සිල්වර්වුඩ් මෙහි පශ්චාත් තරඟයේ මාධ්‍ය අන්තර්ක්‍රියාවේදී පැවසීය.

රුපියල් ලක්ෂ 50ක මූලික මිලක් හිමි වූ ශානක පසුගිය මාසයේ කොචි හි පැවති IPL 2023 වෙන්දේසියේදී අලෙවි නොවීය.

“ඔහු දැන් වෙළඳපොලේ තබා ඇත. (IPL) ෆ්‍රැන්චයිස් ඔහු දෙස බලා ඔහු කෙතරම් ගතික ක්‍රිකට් ක්‍රීඩකයෙකුදැයි දකිනු ඇතැයි මට විශ්වාසයි. ඔහු පන්දුවේ විශිෂ්ට ප්‍රහාරකයෙක්, ඒ නිසා ඔහුට අවස්ථාවක් ලැබෙයි කියලා බලාපොරොත්තු වෙනවා.” මෙය ශානකගේ දෙවන එක්දින ශතකය වූ අතර ඔහු T20I තරඟාවලියේ සිට ඔහුගේ දක්ෂතාවය ඉදිරියට ගෙන ගිය අතර එහිදී ඔහු ඔවුන්ගේ ඉහලම ලකුණු ලාභියා වූ අතර 187.87 පහර අනුපාතයකින් ලකුණු 124ක් රැස් කළේය.

ශ්‍රී ලංකාව ශානක කෙරෙහි ඕනෑවට වඩා විශ්වාසය තබා ඇත්දැයි ඇසූ විට පුහුණුකරු පැවසුවේ “මම හිතන්නේ අපි දසුන් මත (පමණක්) යැපෙන්නේ නැහැ. ඔහු මේ මොහොතේ සිටින්නේ විශාල ස්වරූපයකිනි, එබැවින් පැහැදිලිවම ඔහු බැබළෙයි.

“බලනවා නම් පැතුම් (නිශ්ශංක)ත් අද ලකුණු ලබාගෙන හිටියා. මම හිතුවා ඔහු සහ ධනංජය (ද සිල්වා) අතර ඇති හවුල්කාරිත්වය ඔවුන් එකට සිටින විට අපට යම් ශක්තියක් ලබා දුන්නා. ආරම්භක පිතිකරු නිශ්ශංක පන්දු 80කින් ලකුණු 72ක් රැස් කළ අතර ධනංජය ලකුණු 47ක් රැස් කළේය.

“කාලයක් පුරාවට අපි දැකලා තියෙනවා එක් එක් පුද්ගලයා විටින් විට අත් උස්සලා ගණන් කරලා තියෙනවා. ඒ නිසා මම ඒ ගැන වැඩිය කලබල වෙන්නේ නැහැ.

“පැහැදිලිවම, අපට ඔවුන් වැඩිපුර අත් ඔසවන්නට අවශ්‍යයි, විශේෂයෙන් මෙවැනි ඉතා හොඳ ධාවන පථවල, එම සටන ඉදිරියට ගෙන යාමට, හවුල්කාරිත්වයන් ගොඩනඟා ගැනීමට. ඒ නිසා ඒක නිරන්තර වැඩක්,” පුහුණුකරු පැවසීය.

පළමුවෙන් පන්දුවට පහරදුන් ඉන්දීය පිලේ ආරම්භක කඩුල්ලට ලකුණු 143ක් එක් කිරීමට රෝහිත් ෂර්මා සහ ශුබ්මන් ගිල් සමත් විය. ඉන් අනතුරුව, එය විරාත් කෝලි සංදර්ශනයක් වූ අතර ඔහු සිය 45 වැනි එක්දින ශතකය ලබා ගනිමින් ඔවුන්ව ලකුණු 373/7 දක්වා රැගෙන ගියේය.

සිල්වර්වුඩ් පැවසුවේ ඔවුන්ගේ පන්දු යැවීමේ විනයක් නොතිබූ අතර කෝලි විසින් අතහැර දැමූ උඩපන්දු දෙකක් ද ඔවුන් පසුපසට ඇද දැමූ බවයි.

“පැහැදිලිවම, අපි හොඳම ආරම්භය ලබා ගත්තේ නැහැ,” සිල්වර්වුඩ් තරගයෙන් පසුව පැවසීය.

“මට කුරිරු ලෙස අවංක විය යුතු නම්, පළමු ඕවර දහය තුළ අපගේ විනය ඇතැම් විට අඩු වූ අතර, අපි ඉන්දියාවට හොඳ ආරම්භයක් ලබා ගැනීමට ඉඩ දුන්නා. මෙය ඉහළ ලකුණු ලබා ගත් පිටියකි. ඔවුන් හොඳ ආරම්භයක් ලබා ගත යුතු බව ඉන්දියාව දැන සිටි අතර අපි ඔවුන්ට එය කිරීමට ඉඩ දුන්නා.

“ඔවුන් එයින් වේගවත් වූ අතර තිරිංග දැමීමට උත්සාහ කිරීමට අපට සෑම විටම පසුපසට තල්ලු කිරීමට සිදු විය. ඒ වගේම මම හිතන්නේ අපි කාලයක් තිස්සේ ඒක කළා. නමුත් ඔබට ඉන්දියාවට මෙන් ශ්‍රේණිගත පිතිකරණ ලැයිස්තුවක් ඇති විට ඔවුන්ව නැවැත්වීම අසීරුයි.” ශ්‍රී ලංකා පිලේ පන්දු රැකීමද දුර්වල මට්ටමක පැවතිණි. ඔවුන් කෝලි දෙවතාවක් දැවී ගිය අතර, පළමුව ලකුණු 52කට සහ පසුව ලකුණු 81කට. ඔහු පන්දු 87කදී ලකුණු 113ක් ලබා ගත්තේය.

“ඔව්, පැහැදිලිවම ඒවා මිල අධිකයි. මෙවැනි ක්‍රීඩාවකදී එවැනි අවස්ථා ඉතා තීරණාත්මක වේ – එය ඉහළ ලකුණු ලබා ගන්නා එකක් බව අපි දැන සිටියෙමු.

“අපි හැමෝම දන්නවා ඔබ විරාත්ගේ දක්ෂතා ඇති ක්‍රීඩකයෙකුට අවස්ථාව ලබා දුන්නොත්, ඔහු එය ලබා ගනීවි. ඒ වගේම තමයි අදත් ඔහු කළේ.

“ඇත්ත වශයෙන්ම, එය විශිෂ්ට පහරක්, නමුත් ඔහු ඉදිරිපත් කළ එම අවස්ථාවන් අප ලබා ගත්තේ නම්, ඔබ කිසිදා නොදනී,” ඔහු අවසන් කළේය.

මූලාශ්රය: Indian Express

Translate