Home » දකුණු ආසියා-පැසිෆික් කලාපයේ අධ්‍යාපන නායකයින් නැවත අවධානය යොමු කිරීමේ මෙහෙවර සඳහා රැස්වීම
Featured Global News Lifestyle News South Asia Thailand

දකුණු ආසියා-පැසිෆික් කලාපයේ අධ්‍යාපන නායකයින් නැවත අවධානය යොමු කිරීමේ මෙහෙවර සඳහා රැස්වීම

අධ්‍යාපන නායකයින්ට එක්රැස් කිරීමට, අදහස් හුවමාරු කර ගැනීමට සහ ඇඩ්වෙන්ටිස්ට් අධ්‍යාපනයේ අත්‍යවශ්‍ය මෙහෙවර සඳහා ඔවුන්ගේ කැපවීම නැවත තහවුරු කිරීමට මිෂන් රිෆෝකස් සමුළුව දුර්ලභ අවස්ථාවක් ලබා දුන්නේය.

“Mission Refocus: Dynamic Adventist Education Promoting Scholarship, Spirituality, and Discipleship” යන මාතෘකාව කේන්ද්‍ර කරගත් පරිවර්තනීය සම්මන්ත්‍රණයක් සඳහා දකුණු ආසියා-පැසිෆික් අංශයේ (SSD) අධ්‍යාපන නායකයින් පසුගියදා තායිලන්තයේ බැංකොක්හි Baiyoke SkyHotel හිදී රැස්විය. SSD අධ්‍යාපන අධ්‍යක්ෂ ආචාර්ය Bienvenido G. Mergal විසින් මෙම උත්සවය සංවිධානය කරන ලද අතර, නියෝජිතයින් සහ සම්පත් දායකයින් 200කට වැඩි පිරිසක් සහභාගී වූහ.

සමුළුවේ ප්‍රධාන අරමුණු වූයේ වැදගත් කරුණු තුනක් කෙරෙහි අවධානය යොමු කිරීමයි. පළමුව, එය පල්ලියේ මූලෝපායික අවධානය පිළිබඳ වාර්ගික අවබෝධය සහ දැනුවත්භාවය ඉහළ නැංවීමට උත්සාහ කළේය, එය මෙහෙවර නැවත අවධානය යොමු කිරීම සහ අධ්‍යාත්මිකත්වය, ශිෂ්‍යත්වය සහ ශ්‍රාවකත්වය පෝෂණය කිරීමේදී ගතික ඇඩ්වෙන්ටිස්ට් අධ්‍යාපනයේ තීරණාත්මක කාර්යභාරය වටා කැරකුණි. දෙවනුව, සමුළුවේ අරමුණ වූයේ සහභාගිවන්නන් අතර සහජීවනය ප්‍රවර්ධනය කිරීම, ඇඩ්වෙන්ටිස්ට් පාසල්වල මෙහෙවර අනන්‍යතාවය වැඩිදියුණු කරන ඵලදායී සැලසුම්කරණය, සම්පත් සහ ජාලකරණ අවස්ථා සඳහා ඉඩ සැලසීමයි. අවසාන වශයෙන්, අධ්‍යාත්මික පෝෂණය සහ මිත්‍රත්වය තුළින්, ඉගැන්වීමේ සේවය සඳහා වූ කැපවීම පුනර්ජීවනය කිරීම සහ පුනර්ජීවනය කිරීම මෙම රැස්වීමේ අරමුණ විය.

SSD තරුණ අධ්‍යක්ෂ පාස්ටර් Ron Genebago, තරුණ ශ්‍රාවකත්වයට ප්‍රමුඛත්වය දීමට අධ්‍යාපන නායකයින්ට අභියෝග කරමින් සිතිවිලි උපදවන භක්ති දේශනයකින් සමුළුව ආරම්භ කළේය. එස්එස්ඩී සභාපති පාස්ටර් රොජර් කාඩර්මා පසුව ප්‍රධාන පණිවිඩය ලබා දුන්නේය. මහා සම්මේලනයේ සහකාර අධ්‍යාපන අධ්‍යක්ෂවරුන් වන Dr. Hudson Kibuuka සහ Dr. Richard Sabuin මෙන්ම නැගෙනහිර අප්‍රිකාවේ විශ්ව විද්‍යාලයේ උපකුලපති ආචාර්ය Philip Maiyo, ආරාධිතයින් සමඟ ඔවුන්ගේ අත්දැකීම් සහ අදහස් බෙදා ගත්හ.

සමුළුවේ අනෙකුත් කථිකයන් අතර SSD විධායක ලේකම් පාස්ටර් වෙන්ඩෙල් මැන්ඩොලාන්ග් ඇතුළත් විය. පාස්ටර් Jacinto Adap, SSD භාණ්ඩාගාරික; Darlene Adap, SSD අවදානම් කළමනාකරණ සේවා අධ්යක්ෂ; සහ AIIAS අධ්‍යාපන සභාපති Leni Casimiro. සෑම කථිකයෙකුටම පැමිණ සිටි අධ්‍යාපනඥයින් සම්බන්ධ කර ගැනීමටත් අභියෝග කිරීමටත්, සාකච්ඡාව සහ දැනුම බෙදාගැනීම වැඩි කිරීමටත් අවස්ථාව ලබා දෙන ලදී.

මෙම සමුළුවේදී වෘත්තීය සමිති සභාපතිවරුන්, අධ්‍යාපන අධ්‍යක්ෂවරුන්, තෘතීයික ආයතනවල සභාපතිවරුන් සහ අධ්‍යයන පීඨාධිපතිවරුන්, ප්‍රාදේශීය දූත මණ්ඩල සහ සම්මන්ත්‍රණවල අධ්‍යාපන අධිකාරීවරුන් සහ කොට්ඨාශය පුරා සිටින ඇකඩමි විදුහල්පතිවරුන් පිළිගනු ලැබීය. සමුලුවට වෘත්තීය සමිති දහයක ක්‍රියාකාරී සහභාගිවන්නන්, සම්මන්ත්‍රණ තුනකින් සහ මෙහෙවර කණ්ඩායම් ඇතුළත් විය. සහභාගිවන්නන්ගේ බිඳවැටීම විවිධ උනන්දුවක් දක්වන සහ භක්තිමත් ක්ෂේත්‍ර පෙන්නුම් කළ අතර, දකුණු පිලිපීන සංගමයේ සම්මේලනය සාමාජිකයින් 35 දෙනෙකුගෙන් යුත් විශාලතම දූත පිරිස ගෙන එන අතර, උතුරු පිලිපීන සංගමයේ සම්මේලනය සමීපව අනුගමනය කරමින්, 33 දෙනෙකු සහභාගී විය. නැගෙනහිර ඉන්දුනීසියානු සංගමයේ සම්මේලනය (31), බටහිර ඉන්දුනීසියානු සංගමයේ දූත මණ්ඩලය (22), මධ්‍යම පිලිපීන සමුළුව (14), අග්නිදිග ආසියානු සංගමයේ දූත මණ්ඩලය (13), මියන්මාර යූනියන් මෙහෙයුම (11), මැලේසියා යූනියන් මෙහෙයුම (8), ශ්‍රී ලංකා දූත මණ්ඩලය ( 6), බංග්ලාදේශ යූනියන් මෙහෙයුම (5), පකිස්ථාන සංගමය (4), සිංගප්පූරු ඇඩ්වෙන්ටිස්ට් සම්මන්ත්‍රණය (4), සහ ටිමෝර් ලෙස්ටේ මෙහෙයුම (2) ද සැලකිය යුතු දායකත්වයක් ලබා දුන්හ. මීට අමතරව, SSD ඇකඩමියේ විදුහල්පතිවරුන් 16 දෙනෙකු පැමිණ සිටි අතර, සාකච්ඡා සඳහා සැලකිය යුතු අදහස් ගෙන එයි.

මිෂන් රිෆෝකස් සමුළුව දකුණු ආසියා-පැසිෆික් අංශයේ අධ්‍යාපන නායකයින්ට එක්රැස් කිරීමට, අදහස් හුවමාරු කර ගැනීමට සහ ඇඩ්වෙන්ටිස්ට් අධ්‍යාපනයේ අත්‍යවශ්‍ය මෙහෙවර සඳහා ඔවුන්ගේ කැපවීම නැවත තහවුරු කිරීමට දුර්ලභ අවස්ථාවක් ලබා දුන්නේය. ශිෂ්‍යත්වය, අධ්‍යාත්මිකත්වය සහ ශ්‍රාවකත්වය පිළිබඳ සමුළුවේ අවධානය යොමු වූයේ මෙම නායකයින්ට ඇඩ්වෙන්ටිස්ට් අධ්‍යාපනය නව තලයකට ගෙන යාමට අවශ්‍ය සම්පත් සහ අභිප්‍රේරණය ලබා දීම, අවසානයේදී කොට්ඨාසය පුරා සිටින අසංඛ්‍යාත සිසුන්ගේ ජීවිතවලට බලපෑම් කිරීම.

මූලාශ්රය: Adventist

Translate