Home » Alipay සහ අග්නිදිග ආසියාවේ රටවල් ඔවුන්ගේ හවුල්කාරිත්වය දිගු කරයි
Business China Featured Global News Lifestyle News South Asia Tourism

Alipay සහ අග්නිදිග ආසියාවේ රටවල් ඔවුන්ගේ හවුල්කාරිත්වය දිගු කරයි

වේදිකාවේ චීන සංචාරක වියදම් ඉහළ යාමෙන් පසුව,  චීනය පදනම් කරගත් Alipay අග්නිදිග ආසියාවේ රටවල් සමඟ සිය හවුල්කාරිත්වය දීර්ඝ කර ඇත.

නිල ප්‍රකාශයට අනුව, Alipay භාවිතා කරන චීන සංචාරකයන්ගේ සාමාන්‍ය වියදම් 2019 සිට අනුරූප කාලපරිච්ඡේදය හා සැසඳීමේදී 2023 පළමු භාගය තුළ 24% කින් වැඩි විය. එබැවින්, හවුල්කාරිත්වය පැමිණෙන්නේ චීනයේ පිටතට යන සංචාරක ව්‍යාපාරයේ නව ප්‍රවණතාවය උත්තේජනය කිරීම සඳහා ය. 

මේ දක්වා, ගෙවීම් සහ අලෙවිකරණ හවුල්කාරිත්වය පුළුල් කිරීමට තීරණය කිරීමට හේතු වන තොරතුරු පිළිබඳව අදහස් දක්වමින්, Ant Group හි නියෝජිතයෙක් සංචාරකයින්ගේ නව ඉල්ලීම් සපුරාලීම සඳහා සමාගමේ උපායමාර්ගික මාරුව පෙන්වා දුන්නේය.

COVID-19 වසංගතයෙන් පසුව සංචාරක ජනප්‍රියතාවයේ ඉහළ යාමේ ආලෝකයේ දී, සංචාරකයින් සඳහා සංචාරක අත්දැකීම වැඩිදියුණු කරන සේවාවන් සැපයීමේ පැහැදිලි ප්‍රවණතාවක් පවතී. 

මෙම නව ප්‍රවණතාවය Alipay හි නවතම සංවර්ධනයට ද බලපා ඇත, වේදිකාව එක්-නැවතුම් සේවා සපයන්නෙකු බවට වැඩිදියුණු කර ඇති බැවින් පරිශීලකයින්ට කුලී රථ සඳහා ඇමතීම හෝ සංචාරය කරන අතරතුර නවාතැන් සෙවීම වැනි නව දීමනා වෙත ප්‍රවේශ වීමට ඉඩ සලසයි. Alipay හි නව පිරිනැමීම ඩිජිටල් සේවා භාවිතා කිරීම සඳහා පාරිභෝගික ඉල්ලුමට අනුකූල වේ.

චීන සංචාරක අංශය ගැන වැඩි විස්තර

නිල ප්‍රකාශයේ දක්වා ඇති පරිදි, 2023 පළමු භාගයේදී, ආසියානු ගමනාන්තයන් චීන ප්‍රධාන භූමි සංචාරකයින් සඳහා ප්‍රමුඛ තේරීම් විය. Alipay හි ගනුදෙනු පරිමාව අනුව පිටතට යන ඉහළම සංචාරක ආකර්ෂණයන් අතර හොංකොං, මැකාවෝ, ජපානය සහ තායිලන්තය විය. තවත් ජනප්‍රිය තේරීම් දෙකක් වූයේ දකුණු කොරියාව සහ සිංගප්පූරුවයි.

චීන සංචාරක ව්‍යාපාරයේ තවත් ලක්ෂණයක් වන්නේ ගමනාන්තයේ විවිධත්වය වඩාත් කැමති වීමයි. නිදසුනක් වශයෙන්, චීන ග්ලෝබ්ට්‍රොටර්වරු ප්‍රංශය, ඕස්ට්‍රේලියාව, කැනඩාව සහ එක්සත් රාජධානිය වැනි දිගු ගමනක් යන ස්ථානවලට ද ගොස් ඇත.

චීනයේ ප්‍රමුඛ ජංගම ගෙවීම් වේදිකාව ලෙස, Alipay විසින් චීන පරිශීලකයින්ට ජාත්‍යන්තර වෙළඳපල 70 කට අධික සංඛ්‍යාවක් පුරා පැතිරී ඇති මිලියන 5 කට අධික වෙළඳුන් වෙත සම්බන්ධ වීමට හැකියාව ලබා දේ. සංචාරය තවදුරටත් ප්‍රවර්ධනය කිරීම සඳහා, සංචාරක කර්මාන්තයේ පුනර්ජීවනය ප්‍රයෝජනයට ගැනීම සඳහා යෙදුම කලාපීය හවුල්කරුවන් සමඟ සහයෝගයෙන් නිර්මාණය කරන ලද ප්‍රචාරණ මාලාවක් දියත් කරනු ඇතැයි වාර්තා වේ. ප්‍රචාරණ ව්‍යාපාරවලට සංචාරක ආශ්‍රිත සේවා, සාප්පු සවාරි, ආකර්ශනීය ස්ථාන සහ ප්‍රවාහන විකල්ප සඳහා විවිධ ප්‍රවර්ධන වැඩසටහන් ඇතුළත් වේ. එපමණක් නොව, ජනප්‍රිය සංචාරක ගමනාන්තයක් වන තායිලන්තයට සංචාරක අත්දැකීම වැඩි දියුණු කිරීම සඳහා, ඇන්ට් සමූහය සහ තායිලන්තයේ සංචාරක අධිකාරිය (TAT) රට තුළ සංචාර පුනර්ජීවනය කිරීම අරමුණු කරගත් ව්‍යාපාරයක් ප්‍රවර්ධනය කිරීම සඳහා එකතු වේ. මෙම ප්‍රයත්නයේ කොටසකට චීන ප්‍රධාන භූමිය, හොංකොං, මැලේසියාව සහ දකුණු කොරියාවෙන් පැමිණෙන සංචාරකයින්ට Alipay+ හරහා තම නිවසේ ජංගම මුදල් පසුම්බි සමඟ ගෙවීමට අවස්ථාව සැලසීම ඇතුළත් වේ. 

මූලාශ්රය: The Paypers

Translate