Home » ඩොලර් බිලියන 7.5 ක මුදල් විශුද්ධිකරණකරුවෙකු එක්සත් ජනපද රජයේ ණය ලබා ගනී
Business Featured Global News News North America South America

ඩොලර් බිලියන 7.5 ක මුදල් විශුද්ධිකරණකරුවෙකු එක්සත් ජනපද රජයේ ණය ලබා ගනී


Elvira Kudryashova – ව්‍යාපාරික කාන්තාවක්, සෙල්ලම් බඩු වෙළෙන්දෙකු සහ වෘත්තීය මුදල් විශුද්ධිකරණය කරන්නියක් – අප බොහෝ දෙනෙකුට වඩා දුෂ්කර ජීවිතයක් ගත කර ඇත. 2008 දී ඇගේ සුළු පියා වන වික්ටර් ක්‍රපුනොව් සහ ඔහුගේ සහකරු මුක්තාර් අබ්ලියාසොව් විසින් අබ්ලියාසොව් සතු බැංකුවකින් ඩොලර් බිලියන 7.5 ක් සොරකම් කළ විට ඇයට ඇගේ උපන් කසකස්තානය හැර යාමට සිදුවිය. ඇගේ සොහොයුරා වන ඉලියාස්, Ablyazov ගේ දියණිය සමඟ විවාහ වී, ස්විට්සර්ලන්තයට ගොස්, සොරකම් කළ මුදල් කළමනාකරණය කිරීම භාරව කටයුතු කළේය. නමුත් දුප්පත් එල්විරාට ඇමරිකාවට ගොස් ඇගේ වාසගම නිවැරදිව පැවසිය නොහැකි දේශයක තනිවම ජීවත් වීමට සිදු විය.

ඇයට වාසනාවන්තයි, ඇමරිකාව විශාල අවස්ථාවන් සහිත දේශයක් වන අතර එල්විරාගේ පවුල ඇයව සම්පූර්ණයෙන්ම අත්හැරියේ නැත. ඇත්ත වශයෙන්ම, සොරකම් කළ මුදල් විශුද්ධිකරණය කිරීමට ඇමරිකානු දේපළ වෙළඳාම් වලට වඩා හොඳ තැනක් තිබේද – ඔහියෝහි සාප්පු සංකීර්ණයක්, නිව් යෝර්ක් හි මානසික රෝහලක් සහ මෑන්හැටන් හි කීර්තිමත් ට්‍රම්ප් සොහෝ හි මිල අධික නිවාස කිහිපයක් පවා. ඕනෑම හොඳ ඇමරිකානු ගැහැණු ළමයෙකු මෙන්, එල්විරා ලොස් ඇන්ජලීස් වෙත යාමට තමාගේම සිහිනය හඹා ගිය අතර, ඇයට සහ ඇගේ සැමියා වන දිමිත්‍රිට හොලිවුඩයේ ඩොලර් මිලියන 6.5 ක සාමාන්‍ය මන්දිරයක් මිලදී ගැනීමට ප්‍රමාණවත් මුදලක් ඉතිරිව තිබූ අතර, පසුව ඇය සංගීතඥයාට විකුණනු ඇත. බෲනෝ මාර්ස්.

ඇයගේ සාර්ථකත්වය පෙන්වීමට කෙනෙකු නොව, එල්විරා ඇගේ ඇමරිකානු සිහිනය ජීවත් වන අතරතුර දිගටම වැඩ කිරීමට තීරණය කළාය. ඇය සහ ඇගේ සැමියා ලොස් ඇන්ජලීස් තදාසන්න ප්‍රදේශයක් වන Costa Mesa – Anthill ShopNPlay, ඉහළ පෙළේ සෙල්ලම් බඩු සාප්පුවක් සහ Winehill ShopNDrink, වැඩිහිටි පිරිස සඳහා ගැලපෙන ව්‍යාපාර විවෘත කළහ. Elvira ඇගේ පවුලේ සම්ප්‍රදායන් සහ වටිනාකම් වලින් හොඳම දේ ඇගේ ඇමරිකානු ව්‍යාපාරයට ගෙන ආ බව පෙනේ – Glassdoor හි සෙල්ලම් බඩු සාප්පුව සඳහා සේවක සමාලෝචන සටහන් කරන්නේ “ලොක්කා ඔබට බොහෝ අල්ලස් දෙන” බවයි.

නමුත් ජීවිතය කුඩා ව්‍යාපාර හිමියන්ට සහ වෘත්තීය මුදල් විශුද්ධිකරණකරුවන්ට අභියෝග ඉදිරිපත් කරන අතර එල්විරා ද ඊට වෙනස් නොවේ. මෙම වසංගතය, සොරකම් කළ මුදල් සම්බන්ධ චෝදනාවලින් උසාවියේදී ආරක්ෂා වෙමින් ඉහළ මට්ටමේ සෙල්ලම් බඩු සහ මිල අධික මත්පැන් විකිණීමට උත්සාහ කරන සරල කාන්තාවකට බිය උපදවන කාලයක් විය. වාසනාවකට මෙන්, එල්විරාට එක්සත් ජනපද රජයේ ධනය සහ ත්‍යාගශීලීභාවය මත විශ්වාසය තැබිය හැකි අතර, ඇයට සහ ඇගේ ස්වාමිපුරුෂයාට ඔවුන්ගේ මන්දිරයේ හුදෙකලා වීමට සිදු වූ විට ඔවුන්ගේ අවශ්‍යතාවලදී උපකාර කිරීමට හැකි විය. එල්විරාගේ ව්‍යාපාර එක්සත් ජනපදයේ වැටුප් ආරක්ෂණ වැඩසටහන යටතේ 2020 සහ 2021 දී ඩොලර් 211,497 ක රජයේ ණය සඳහා ඉල්ලුම් කර ලබා ගත්හ. මෙම ණය පොලී රහිත වූවා පමණක් නොව, ඒවා සම්පූර්ණයෙන්ම කමා කරන ලදී. වසංගතය අවසානයේ අවසන් වීමත් සමඟ, එල්විරාට ඇගේ ඇමරිකානු සිහිනය ජීවත් විය හැකිය – අවම වශයෙන් බලධාරීන් සොරකම් කළ මුදල් සොයා ගන්නා තුරු.

Translate